Warszawsko-mazowiecki Okręgowy Związek Bokserski

KOMUNIKAT NR 2/2021 WYDZIAŁU SPORTOWEGO WM OZB

KOMUNIKAT NR.2/2021

WYDZIAŁU SPORTOWEGO WM OZB

 

Wydział Sportowy WM OZB przedstawia ranking najlepszych młodzików i młodziczek w Polsce za rok 2020 .

Ranking na podstawie wyników sportowych  stworzył  członek Wydziału Sportowego WM OZB p. Andrzej Dembe.

 

Klasyfikacja najlepszych polskich młodzików/schoolboys (R. 2006) w boksie, w 2020 r.:

 

            40 kg: brak

 

            42 kg:

  1. PiotrGałaszkiewicz(Champion Chojnów)
  2. Michał Michalik (Niedźwiedź Kętrzyn)
  3. Aleksander Leszko (Magic Boxing Brzesko)
  4. Igor Uściniak (Elite Fight Club Lidzbark Warmiński)
  5. Aleks Lewandowski (Łokietek Brześć Kujawski)

 

            44 kg:

  1. KacperAdamczak (Sporty Walki Gostyń)
  2. BohunPlesnar(Stal Rzeszów)
  3. Wojciech Łuczak (Zagłębie Konin)
  4. Bartosz Szmajda (Nokaut Włocławek)
  5. Dawid Kusio (Sportowy Żyrardów)
  6. Antoni Borowski (Nokaut Radomsko)
  7. Wiktor Kulesza (Berej Boxing Lublin)

 

            46 kg:

  1. OskarHibner (Carbo Gliwice)
  2. Jakub Łukaszewski (Fight Club Koszalin)
  3. Patryk König (06 Kleofas AZS AWF Katowice)
  4. Fabian Burdziński (Copacabana Konin)
  5. Piotr Bukowski (Sporty Walki Gostyń)
  6. Jakub Korzeniowski (Orkan Lębork)

 

            48 kg:

  1. MaciejMarchel (Maciej Marchel Boxing Team Białystok)
  2. Sergiusz Saczkowski (Legia FC Warszawa)
  3. Patryk Chachler (Korona Wałcz)
  4. ↓Mateusz Szczoczarz (Astoria Bydgoszcz)
  5. Tomasz Hański (Broń Radom)
  6. Oktawian Knapek (Czarni-Góral Żywiec)

 

            50 kg:

  1. DenisKuś (Boks Zabrze)
  2. Kordian Cichowski (Gwardia Szczytno)
  3. Maksymilian Pajer (Akademia Bokserska Libiąż)
  4. Kacper Kułak (Skalnik Wiśniówka)
  5. Jakub Reder (Boxing Team Chojnice)
  6. Aleks Snacki (Niedźwiedź Kętrzyn)
  7. Kacper Gajos (Gladiator Warszawa)
  8. ↑Mateusz Szczoczarz (Astoria Bydgoszcz)
  9. Oskar Janecki (Gladiator Warszawa)

 

            52 kg:

  1. MiłoszMajewski (Akademia Boksu Roberta Gortata Jaworzno)
  2. Natan Bartocha (Gladiator Warszawa)
  3. Hubert Mazurkiewicz (Start Grudziądz)
  4. Filip Antosik (Zagłębie Konin)
  5. Michał Król (Sokół Piła)
  6. Robert Zuba (KO Opoczno)
  7. OliwierOrchel(Broń Radom)
  8. Szymon Gibek(Hutnik Kraków)

            54 kg:

  1. Fabian Urbański (adept,Skorpion Szczecin)
  2. WojciechDuszyński (Energa-Czarni Słupsk)
  3. Alan Nadolski (Sporty Walki Gostyń)
  4. Marek Tołyż (II LO Chełm)
  5. Mateusz Lerka (Gladiator Warszawa)
  6. Markus Sobieszek(AcademiaGorilla Skierniewice/Akademia Walki Warszawa)
  7. Mateusz Osmólski (Champion Włocławek)
  8. Alan Saternus (Akademia Bokserska Libiąż)
  9. Jakub Słoniewski (Red Gloves Warszawa)

 

            57 kg:

  1. WadimKonszewicz(Energa-Czarni Słupsk)
  2. Szymon Skorupka (Pięściarz Warszawa)
  3. Kacper Maur (KS Raszyn)
  4. Kamil Syc (Czarni-Góral Żywiec)
  5. Maksymilian Wąsacz (Stal Rzeszów)
  6. Patryk Duda (Fight Club Koszalin)
  7. Maciej Berent (Astoria Bydgoszcz)
  8. Filip Kacała (KSZO Ostrowiec Świętokrzyski)
  9. Jan Plichta (Gladiator Warszawa)

 

            60 kg:

  1. NatanKierzek (Sporty Walki Gostyń)
  2. KamaroPaćkowski (Widzew Łódź)
  3. Hubert Cieleń (Boks Lubin)
  4. Jakub Grudziński (Champion Chojnów)
  5. Filip Bińkowski (Tygrys Elbląg)
  6. Bartosz Szwindowski (Wisła Tczew)
  7. Norbert Pużuk (Boxing Sokółka)
  8. Mateusz Rzodkiewicz (OSiR Suwałki)
  9. Alan Gniotek (Fight Club Koszalin)
  10. Mateusz Kubalski (Legionowska Akademia Sportów Walki Legionowo)

 

            63 kg:

  1. BartłomiejŚroda (Akademia Bokserska Libiąż)
  2. Kacper Młynarczyk (Włókiennik Łódź)
  3. Kacper Kadłuczka (Wisła Kraków)
  4. Jakub Pleszewicz (Ring Kociewie Starogard Gdański)
  5. Szymon Dudkowiak (Sporty Walki Gostyń)
  6. Dawid Owsianko (Olimp Szczecin)
  7. Julian Kornacki (Potężnie Ciechocinek)
  8. Adam Małota (Ziętek Team Kalisz)
  9. Tomasz Knop (Akademia Boksu Roberta Gortata Jaworzno)

 

            66 kg:

  1. MateuszRatkiewicz(Łokietek Brześć Kujawski)
  2. Igor Rondoś (II LO Chełm)
  3. Krystian Pietryka (Stal Rzeszów)
  4. OliwierChundzyński(Carbo Gliwice)
  5. Konrad Wójcik (Akademia Boksu Będzin)
  6. Stanisław Szpot (RMKS Rybnik)
  7. Aleksander Jełowicki (Fight Club Koszalin)

 

 

            70 kg:

  1. MaksymilianKuziemski (Cristal Białystok)
  2. Wiktor Majdański (Stal Stalowa Wola)
  3. Robert Stasiok (06 Kleofas AZS AWF Katowice)
  4. Szymon Baran (Boks Team Oława)
  5. Igor Pyclik (Wisła Kraków)
  6. Mikołaj Mystkowski (Energa-Czarni Słupsk)

 

            75 kg:

  1. TomaszJakubowski (DKB Dzierżoniów)
  2. Alex Milczek (Olimp Szczecin)
  3. Filip Bartoszewicz (Taurus Goleniów)

 

            80 kg:

  1. ErykJatseiko(Fight Club Koszalin)
  2. Szymon Gromko (Hetman Białystok)
  3. OliwierMaćkowski (Boxing Team Chojnice)
  4. Eryk Kusowski (Skorpion Szczecin)
  5. Natan Rogala (Sporty Walki Rawicz)

 

            90 kg:

  1. Alan Figura (Taurus Goleniów)
  2. Bartosz Gregorczuk (Gosiewski Wrocław)
  3. Nathan Sobczak (Pomorzanin Toruń)
  4. Hubert Drążkowski (Boxing Team Chojnice)
  5. Kacper Szpryngiel (Fight Club Koszalin).

 

 

 

 

Klasyfikacja najlepszych polskich młodziczek/schoolgirls(R. 2006) w boksie, w 2020 r.:

 

            36 kg: brak

            38 kg: brak

            40 kg: brak

 

            42 kg:

  1. UrszulaKucharewicz(Boxing Sokółka)
  2. Maja Stawicka (Start Grudziądz)

 

            44 kg: brak

 

            46 kg:

  1. ZuzannaKrysińska (OSiR Suwałki)
  2. Natalia Maciejczak (Astoria Bydgoszcz)
  3. Nikola Rogińska (Niedźwiedź Kętrzyn)

 

            48 kg: brak

 

            51 kg:

  1. MajaKieszek (Akademia Boksu Roberta Gortata Jaworzno)
  2. Martyna Jarząbek (Akademia Boksu Roberta Gortata Jaworzno)
  3. Sonia Kaleta (Puncher Cieszyn)

 

            54 kg:

  1. PatrycjaSikora (Sporty Walki Rawicz)
  2. Gabriela Łesyk (DKB Dzierżoniów)
  3. Julia Szczęsna (Taurus Goleniów)

 

            57 kg:

  1. JudytaKościelniak (Gladiator Warszawa)
  2. Kamila Kalacińska (Champion Włocławek)
  3. Nadia Gała (KSZO Ostrowiec Świętokrzyski)
  4. Nadia Michalska (Olimpijczyk Ozorków)

 

            60 kg:

  1. KingaKrówka (Sporty Walki Gostyń)
  2. Nina Kaleta (Puncher Cieszyn)
  3. Amelia Perkowska (KnockOut Bielany Warszawa)
  4. Lidia Soińska (Olimp Szczecin)

 

            64 kg:

  1. OliwiaAraszewska(Korona Wałcz)
  2. Wiktoria Piasecka (Korona Wałcz)
  3. Zuzanna Orłowska (Akademia Boksu Roberta Gortata Jaworzno)
  4. Natalia Dąbrowska (Champion Włocławek)

 

            70 kg:

  1. OliwiaŚcisłowska(Nokaut Radomsko)
  2. Agnieszka Sikora (Pomorzanin Toruń)
  3. Amelia Włosińska (Cristal Białystok)
  4. Aleksandra Pliszczak (Taurus Goleniów).

 

 

V-ce Prezes ds. Sportowych WM OZB

Wojciech Nagórny