Warszawsko-mazowiecki Okręgowy Związek Bokserski

PUCHAR POLSKI JUNIOREK I JUNIORÓW - GRUDZIĄDZ 15-18.2018 R

Na zakończonych 18.11.2018 r. finałach IX Pucharu Polski Juniorek i XXVI Pucharu Polski Juniorów reprezentacja WMOZB odniosła sukces zdobywając 6 medali w tym 4 złote 1 srebrny oraz 1 brązowy.

Ogromny sukces osiągnęli podopieczni trenera Radomiaka Radom p. Sławomira Żeromińskiego, którzy zdobyli 3 złote medale , w kat. 64 kg Wiktoria Bartosiak, w kt. 52 kg. Paweł Brach oraz w kat. 56 kg. Damian Szczepański, który jednocześnie został uznany najlepszym zawodnikiem turnieju. Czwarty złoty medal dla reprezentacji WMOZB zdobyła niezawodna w kat. 75 kg. wychowanka trenera p. Pawła Babickiego z Championa Wołomin Natalia Gajewska. Do złotej kolekcji należy dodać medale zawodników trenera p. Krzysztofa Wójcika z KS Raszyn, którzy również osiągnęli sukces zdobywając srebrny medal przez Radosława Rudiuka w kat. 64 kg raz brązowy przez Kacpra Niewiadomskiego w kat. 69 kg.

Wszystkim składamy serdeczne gratulacje i podziękowania zawodniczkom i zawodnikom oraz trenerom za ciężką pracę włożoną w klubach oraz na zgrupowaniach organizowanych przez WMOZB, która przyniosła tak piękne efekty.

W związku z tym że dwa finały juniorów w kat. 69 i 75 kg odbędą się w późniejszym terminie końcowy łączny komunikat juniorek i juniorów podamy po rozegraniu tych finałów.

 

 

      Komunikat Końcowy

     IX Pucharu Polski Juniorek

Grudziądz 15 – 18.11.2018r.

 

Do zawodów zgłosiło się 48zawodniczek  z 32klubów (11 Okręgowych Związków Bokserskich)

W poszczególnych wagach zgłosiło się:

48kg.               -           4 zawodniczki           

51 kg               -           3 zawodniczki

54 kg.              -           5 zawodniczek          

57 kg.              -           10 zawodniczki

60 kg.              -           9 zawodniczek

64 kg.              -           6 zawodniczek

69 kg.              -           4 zawodniczki

75 kg.              -           4 zawodniczki

81 kg.              -           2 zawodniczki

 

Klasyfikacja indywidualna:

 

Waga 48 kg.   1.ŁABUŚ Wiktoria                             -           CSW Fight Boxing Dąbrowa Górnicza

                        2.ŻYGADŁO Natalia                          -           Boks Team Oława

                        3.WEJMAN Daria                              -           BKB Magic Boxing Brzesko

                        WRÓBEL Karolina                             -           UKS Nowi Polnica

 

Waga 51 kg.   1. ROGALIŃSKA Wiktoria                -           BKS Skorpion Szczecin

                        2. WIERZBICKA Roksana                 -           BKS Hetman Białystok

                        3.MIĘGOĆ Angelika                          -           Imperium Boxing Wałbrzych

                       

Waga 54 kg.   1. JAWORSKA Wiktoria                    -           SKB Spartakus Szczecin

                        2. ZYCH Zuzanna                              -           UKS Junior Świątki

                        3.KUPCZYK Joanna                          -           Podwawelski Kraków

                        MIĘGOĆ Kinga                                  -           Imperium Boxing Wałbrzych

                        5. STĘPNIAK Karolina                                  -           UKS Włókiennik Łódź

                       

Waga 57kg.    1.KAŁUŻA Beata                               -           BKS Skorpion Szczecin

                        2. TRACZ Karolina                            -           06 Kleofas AZS AWF Katowice

                        3. KARKOWSKA Natalia                  -           KB Champion Włocławek

                        KACZMAREK Nikola                                   -           KS Prosna Kalisz

5-8           ZAWALIŃSKA Natalia                                          -           BKS Olimp Szczecin

                        IZDEBSKA Natalia                                      -           UKS Włókiennik Łódź

                        TUROWSKA Martyna                                   -           PKS Gwardia Szczytno

                        GBURCZYK Wiktoria                                   -           KS Wda Świecie

9-10         KUROWSKA Julia                                               -           KB Ring Bielsko-Biała

    SOJSKA Ewa                                                    -           BKS Olimp Szczecin

                       

Waga 60 kg.   1. POLIWCZAK Klaudia                    -           MKS Start Grudziądz

                        2. ORCZYK Wanesa                          -           BKS Skorpion Szczecin

                        3. PARADOWSKA Justyna                -           Fight Club Łódź

                        SOCHOWICZ Magdalena                   -           UKS Adrenalina Box Club Wrocław

 

5-8       PODLEŚ Weronika                                         -           BKB Magic Boxing Brzesko

                        SKRZYPOWSKA Katarzyna              -           UKS Junior Świątki

                        KLEPACZ Iga                                    -           KSZO Ostrowiec Świętokrzyski

                        JAŚNIEWSKA Joanna                     -           KS Wda Świecie

9. MISIAK Zuzanna                                      -           Sporty Walki Gostyń

                       

Waga 64 kg.   1. BARTOSIAK Wiktoria                   -           BKS Radomiak Radom

                        2.KARPIŃSKA Martyna                    -           OSiR Suwałki

                        3. SZUMILAS Dominika                    -           UKS Włókiennik Łódź

                            ŁACIAK Klaudia                           -           KB Ring Bielsko-Biała

            5-6           TYRAS Joanna                               -           BKS Skorpion Szczecin

                            KASZYCA Natalia                         -           BKS Skorpion Szczecin

 

Waga 69 kg.   1.POTAPO Klaudia                            -           BKS Hetman Białystok

                        2.DANIŁOWICZ Klaudia                   -           OSiR Suwałki

                        3.POKUSA Karolina                          -           KSW Opoczno

                        DOBRASZKIEWICZ Joanna              -           MKSW Pomorzanin Toruń

                       

Waga 75 kg.   1. GAJEWSKA Natalia                       -           SB Champion Wołomin

                        2. LASOŃ Żaklina                              -           DKB Dąbrowa Górnicza

                        3. ŁACHACZ Aleksandra                  -           PKS Gwardia Szczytno

                        IWANIUK Katarzyna                         -           KS Cristal Białystok

                       

Waga 81 kg.   1.SYSKA Kinga                                 -           KS Skalnik Wiśniówka

                        2.KOWALSKA Laura                        -           BKS Skorpion Szczecin

 

Klasyfikacja Klubowa:

 

 

1

BKS Skorpion Szczecin

54

pkt.

2

BKS Hetman  Białystok

27

pkt.

3

OSiR Suwałki

24

pkt.

4

UKS Włókiennik  Łódź

21

pkt.

5

UKS Junior  Świątki

18

pkt.

6

BKS Olimp  Szczecin

18

pkt.

7

Imperium Boxing Wałbrzych

18

pkt.

8

SKB Spartakus  Szczecin

15

pkt.

9

MKS Start Grudziądz

15

pkt.

10

Champion Wołomin

15

pkt.

11

CSW Fight Boxing Dąbrowa Górnicza

15

pkt.

12

PKS Gwardia  Szczytno

15

pkt.

13

BKB Magic Boxing Brzesko

15

pkt.

14

BKS Radomiak Radom

15

pkt.

15

KS Skalnik Wiśniówka

15

pkt.

16

Boks Team Oława

12

pkt.

17

DKB Dąbrowa Górnicza

12

pkt.

18

KS Wda Świecie

12

pkt.

19

06 Kleofas AZS AWF Katowice

12

pkt.

20

KSW Opoczno

9

pkt.

21

UKS Nowi  Polnica

9

pkt.

22

Podwawelski Kraków

9

pkt.

23

MKSW Pomorzanin  Toruń

9

pkt.

24

UKS Adrenalina  Box Club Wrocław

9

pkt.

25

Fight Club Łódź

9

pkt.

26

KS Cristal Białystok

9

pkt.

27

KB Champion Włocławek

9

pkt.

28

KB Ring Bielsko-Biała

9

pkt.

29

KS Prosna  Kalisz

9

pkt.

30

KSZO Ostrowiec Świętokrzyski

6

pkt.

31

Sporty Walki Gostyń

0

pkt.

 

Klasyfikacja okręgowa:

 

1

Zachodniopomorski OZB

87

pkt.

2

Podlaski OZB

60

pkt.

3

Śląski OZB

48

pkt.

4

Kujawsko-Pomorski OZB

45

pkt.

5

Dolnośląski OZB

39

pkt.

6

Łódzki OZB

39

pkt.

7

Warmińsko-Mazurski OZB

33

pkt.

8

Warszawsko-Mazowiecki OZB

30

pkt.

9

Małopolski OZB

24

pkt.

10

Świętokrzyski OZB

21

pkt.

11

Pomorski OZB

9

pkt.

12

Wielkopolski OZB

9

pkt.

 

 

Najmłodsza zawodniczka:      Zuzanna Zych / UKS  Junior Świątki

Najlepsza zawodniczka:         Klaudia Poliwczak / MKS Start Grudziądz

Najładniejsza walka:               Karolina Tracz / 06 Kleofas AZS AWF Katowice

Beata Kałuża / BKS Skorpion Szczecin        

Najlepsza zawodniczka K-P OZB       Klaudia Poliwczak / MKS Start Grudziądz

Najlepsza zawodniczka MKS Start Grudziądz:          Klaudia Poliwczak

Odkrycie zawodów:    Wiktoria Rogalińska / BKS Skorpion Szczecin         

                       

 

                       

 

                        Komunikat Końcowy

                     XXXVI Pucharu Polski Juniorów

            Grudziądz 15 – 18.11.2018r.

Do zawodów zgłosiło się 122 zawodników z 63 klubów (14 Okręgowych Związków Bokserskich)

W poszczególnych wagach zgłosiło się:

49 kg.              -             1 zawodników

52 kg.              -             4 zawodników

56 kg.              -             7 zawodników

60 kg.              -           14 zawodników

64 kg.              -           10 zawodników

69 kg.              -           19zawodników

75 kg.              -           19 zawodników

81 kg.              -           13 zawodników

91 kg.              -             9 zawodników

91+ kg.           -             6 zawodników

 

Klasyfikacja indywidualna:

 

 

Waga 52 kg.   1. BRACH Paweł                    -           BKS Radomiak Radom

                        2. BLEZIEŃ Gabriel               -           UKS Morsy Dębica

                        3.KRYŻA Damian                  -           Bombardier Gdynia

                        DZIUWE Paweł                      -           UKS Kontra Elbląg

 

Waga 56 kg.   1.SZCZEPAŃSKI Damian      -           BKS Radomiak Radom

                        2.BRANECKI Fabian             -           CWZS Zawisza Bydgoszcz

                        3. ZAKHARYAN Robert        -           BKS Skorpion Szczecin

                            SKORUPA Szymon           -           RMKS Rybnik

            5-7           PTAK Sebastian                  -           UKS Morsy Dębica

                        PIETRZYKOWSKI Jakub       -           PKS GwardiaSzczytno

                        TUREK Dawid                       -           KS Start Częstochowa

 

Waga 60 kg.   1. WOJTASIŃSKI Mateusz    -           UKS Adrenalina Boxing Club Wrocław

                        2. SZPAKOWICZ Filip            -           WKS Sokół Piła

                        3. KIRPSZA Kamil                 -            UKS Boxing Sokółka

                            SZYDEŁKO Jakub             -           Imperium Boxing Wałbrzych

5-8       CZAJKOWSKI Konrad                      -           MKB Energetyka Lubin

                        ŁASZCZYK Kacper               -           KS KnockQut Bielany

                        ORZEŁ Albert                        -           KSZO Ostrowiec Świętokrzyski

                        PERS Patryk                            -           Red Fighters Jelenia Góra

9-14         MAŃKA Mikołaj                         -           Sporty Walki Gostyń

  DRZEWICKI Marcel             -           UKS Bokser Chojnice

    WASZKIEWICZ Jakub       -           UMKS Victoria Ostrołęka

    LUBARSKI Kacper            -           RKS Łódź

    DOŁOWY Daniel               -           NOSiR Nowy Dwór Mazowiecki

    SITO Mateusz                     -           Champion Wołomin

 

 

 

 

 

Waga 64 kg.   1. OSIPOWICZ Karol             -           UKS Nowi Polnica

                        2. RUDIUK Radosław                        -           KS Raszyn

                        3.PIOTROWSKI Daniel          -           CKB Potężnie Ciechocinek

                        CHUDOBIŃSKI Marcin         -           RKS Łódź

5-8       NICIŃSKI Marcin                   -           KS Górnik Polkowice

                        BRAZDYS Robert                  -           KS Zagłębie Konin

                        SZYMAŃSKI Krystian                       -           GKS Łokietek Brześć Kujawski

                            PRYGA Igor                                   -           KS Rojek Kraków

9-10         HŁADKO Wiktor               -           KS Champion Włocławek

    BRZEGOWY Jędrzej          -           RKB Boxing Radom

 

Waga 69 kg.   1.DABAGHYAN Arman        -           CWZS Zawisza Bydgoszcz

                        2. JARLIŃSKI Michał            -           KB Champion Włocławek

                        3. KRUKOWSKI Adrian        -           MKB Mazur Ełk

                            NIEWIADOMSKI Kacper  -           KS Raszyn

5-8           MASIEK Alan                               -           BKS Skorpion Szczecin

                        RYDZ Patryk                          -           KS Start Częstochowa

                        KUŚ Mateusz                          -           ZKS Stal Rzeszów

                        JURKIEWICZ Patryk              -           MKS Start Grudziądz

9-16     BRZĄKAŁA Szymon                          -           Legia FC Warszawa

                        GAJDZICA Kamil                  -           BK Ring Bielsko-Biała

                        BARANOWSKI Jakub           -           Gwardia Wrocław

                        GŁOWACKI Kamil                -           UKS Kontra Elbląg

                        BUJAŁA Jakub                       -           RKB Boxing Radom

                        MYSZKA Kamil                     -           Beniaminek Starogard Gdański

                        DOBRZYŃ Jakub                   -           OSiR Suwałki

                        NADOLSKI Roztysław          -           MUKS Widzew Łódź

17-19       MATUSIEWICZ Adrian           -           Champion Wołomin

    OBUCHOWICZ Paweł        -           MOS Zatoka Braniewo

    BIESIADECKI  Oskar         -           BTS 19926 Broń Radom

 

Waga 75 kg.   1.GUŹNICZAK Wojciech      -           Boks Poznań Team

                        2. GLEBKO Ivan                    -           RKS Łódź

                        3. WAŃKOWSKI Marcel       -           KB Champion Włocławek

                            TRZASKOWSKI Marcin    -           SSW Taurus Goleniów

5-8       SOJA Aleksander                            -           Gosiewski Team Wrocław

                        OERLICH Dawid                    -           Beniaminek Starogard Gdański

                        MULARSKI Oskar                 -           BKS Radomiak Radom

                        DRĘŻEK Jakub                      -           PKS Gwardia Szczytno

9-16         DRUŻYŃSKI Jakub                       -           CKB Potężnie Ciechocinek

                        KRZEWSKI Konrad               -           KS Cristal Białystok

                        GRABOWSKI Miłosz             -           KS Prosna Kalisz

                        WASILKOWSKI Michał         -           Fight Club Łódź

                   &nb